Tolga Murat Balıkçı kimdir?

Raporla
Soru

Lütfen bu soru ile ilgili eklemek veya paylaşmak istediğiniz düşüncelerinizi kısaca yazın.

Raporla
İptal

Tolga Murat Balıkçı kimdir?

Cevap ( 1 )

 1. Lütfen bu cevabın neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

  Raporla
  İptal

  05. 10. 1981 MUŞ doğumlu…
  1992 yılında İzmir’in FOÇA ilçesine yerleşti. 28 ocak 1998 tarihinde geçirdiği bir trafik kazasında sol bacağını kaybetti.ADÜ İİBF İKTİSAT bölümünden 2005 yılında üstün başarıyla mezun oldu…2009 yılı yerel seçimlerinde ak partiden aday adayı oldu fakat seçime giremedi…4 Ekim 2009 tarihinde TÜRKİE VÜCUT GELİŞTİRME ŞAMPİYONASI VE DÜNYA ŞAMPİYONASI SEÇMELERİ ‘ ne engelliler kategorisi olmadığı için gösterici sporcu olarak katıldı. 21 KASIM 2009 tarihinde kendi imkânlarıyla dünyaya meydan okuyan Tolga Murat BALIKÇI WFF – WBBF tarafından Estonya / Tallinn de düzenlenen DÜNYA ŞAMPİONASINDA engelliler kategorisinde dünya şampiyonu oldu.19 Aralık 2009 da İzmir de PERFECT NUTRİTİON tarafından düzenlenen MR. PERFECT yarışmasında MR. PERFECT oldu. 08.05.2010 LİTVANYA / KAUNAS da birincilik kürsüsüne çıktı ve Avrupa Şampiyonu Ve Şampiyonlar Şampiyonu olarak Overal oldu.

  Daha sonra 29 Ekim 2010 tarihinde SLOVAKYA / BURUSNO da 60. MR. UNİVERSE yarışmasında MR UNİVERSE unvanını alarak Kâinat Şampiyonu Ve Şampiyonlar Şampiyonu olarak Overal oldu.10-12 Aralık 2010 da Antalya Kemer de yapılan IFBB dünya şampiyonasında ilk defa milli sporcu unvanını alarak Türkiye adına yarıştı. Tekerlekli sandalye kategorisinde İtalya’yı geride bırakarak tekrar Dünya Şampiyonu oldu.12 Haziran 2011 Genel Seçimlerine Ak Parti İzmir Milletvekili Adayı oldu.25-27 Kasım 2011 tarihinde İSPANYA / BARCELONA / SANTA SUSANNA da yapılan dünya şampiyonasında engelli olmayan sporcularla yarışarak ikincilik kürsüsüne oturdu. 18 Aralık 2011 tarihinde PERFECT NUTRİTİON tarafından düzenlenen MR. PERFECT yarışmasında tekrar MR. PERFECT oldu…

  14 -16 Aralık 2012 tarihinde MACARİSTAN / BUDAPESTE de düzenlenen dünya şampiyonasında Tekrar birincilik kürsüsüne oturan Tolga Murat BALIKÇI üçüncü kez dünya şampiyonu oldu.İFBB ULUSLARARASI VÜCUT GELİŞTİRME FEDERASYONU tarafından DÜNYANIN ZİRVEDEKİ EN İYİ TEKERLEKLİ SANDALYE VÜCUT GELİŞTİME SPORCUSU unvanına layık görüldü. Böylece Cumhuriyet tarihinin İLK ENGELLİ VÜCUT GELİŞİRME ŞAMPİYONU VE DÜNYANIN EN İYİ ENGELLİ VÜCUT GELİŞTİRME ŞAMPİYONU oldu.Bir çok ulusal ve uluslar arası görsel ve yazılı basında yer aldı.

Bir Cevap Yazın


Yanıt vererek Hizmet Politikası kabul etmiş olursunuz.