Plaj sandalyesinin özellikleri nelerdir?

Raporla
Soru

Lütfen bu soru ile ilgili eklemek veya paylaşmak istediğiniz düşüncelerinizi kısaca yazın.

Raporla
İptal

Diğer sandalyelerden ayıran en önemli farkları neler? Bilgi verebilir misiniz?

Cevap ( 1 )

 1. Lütfen bu cevabın neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

  Raporla
  İptal

  Tekerlekli sandalye kullanıcılarının yaz aylarında güneş ve kumdan yararlanmalarını sağlayan, hatta denize dahi girerek kolay bir şekilde yüzmeleri ve transferlerini plaj sandalyeleri ile kolaylıkla yapabiliyorlar.

  Klasik tekerlekli sandalyeler kumsalda kuma sağlanıp kaldığından gidemez ve hareket kabiliyeti sıfıra iner. Bundan dolayı sandalye kullanıcıları ne kendi kendilerine ne de bir yardımcı ile klasik tekerlekli sandalyesi ile kumsalı veya plajı aşarak sahile ulaşamaz ve deniz giremez. Girse dahi paslanma tehlikesi ayrıca döşemelerinin zarar görmesine sebeb olur.

  Oysa yukarıdaki saydıklarımızın dışında hepsini kolaylıkla yapabildiği kumsal tekerlekli sandalyesi ile kumsalda rahatca yol alabilir, hareket edebilir, sahile ulaşarak deniz sandalye ile girebilir. Kumsal Tekerlekli Sandalyeleri çeşit çeşit olduğundan bazı modellerinde kişi kendisi kullanbilirken bazı modellerde ise tekerlek sisteminden dolayı kullanıcı mutlaka ikinci bir kişiye ihtiyaç duyar.

  Kumsal tekerlekli sandalyelerinin bazıları hem transfer hemde şezlong görevi görür. Bazıları ise kişinin hiç kimseye ihtiyaç duymadan kendi başına sandalyesi ile denize girerek denizde yüzebilir hatta yeniden sandalyesine oturarak denizden çıkabilir. Engelli kullanıcı plaj sandalyesi ile rahatça ve konforlu bir şekilde güneşin ve denizin tadını çıkarabilir.

  Bazı modellerin sırt kısmı nerdeyse 170 derece geriye doğru yatabilir hatta gerektiği zaman dik konuma kolaylıkla getirilebilir. Montesi ve demontesi çok kolaydır taşınabilir. bazı modellerde teneke çember şeklinde delikli kumda batmayan tekerlekler bazılarında ise şişme tekerlekler kullanılır.

Bir Cevap Yazın


Yanıt vererek Hizmet Politikası kabul etmiş olursunuz.